KONKURS EKOLOGICZNY

czw., 07/04/2022

W czwartek 17.03. odbył się w przedszkolu konkurs ekologiczny, który miał na celu kreowanie właściwych postaw wśród dzieci wobec środowiska. Ważnym zadaniem jest wychowanie ekologiczne, które zmierza do promowania wartości takich jak odpowiedzialność za swoje postępowanie, szacunek dla Ziemi, rozwaga wobec przyrody i podejmowanie grupowych działań na rzecz jej ochrony. Wychowanie ekologiczne wskazuje na obejmowanie opieką wszystkich form życia. Obcowanie z roślinami i zwierzętami zapewnia pełniejsze poznanie życia i zachowania się zwierząt i roślin. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością tematu, jakim jest ekologia. Konkurs rozpoczął występ dzieci z grupy III Żabki, które to zaprezentowały przedstawienie pt. "Sprzątanie lasu".