Leśne Skrzaty - Miejskie Przedszkole nr 13 w Zielnej Górze

O naszym przedszkolu

1-szego września 1953 roku oficjalnie w Jędrzychowie powstało Publiczne Przedszkole-wiejskie, należące pod gminę Racula. Pierwszą kierowniczką, później dyrektorem od 1953-1985r. była mgr Jadwiga Szaj. Pod koniec lat 60-tych Jędrzychów stał się dzielnicą Zielonej Góry, a przedszkole już o prestiżu miejskim przybrało nazwę: Państwowe Przedszkole nr 13 w Zielonej Górze- 2 oddziałowe.

Od 1-szego września 1985 roku funkcję dyrektora pełni mgr Ewa Chwiałkowska. Bardzo stary budynek z bardzo złymi warunkami lokalowymi służył dzieciom do końca 1992 roku. Dzięki dyrektor mgr Ewie Chwiałkowskiej, jej wielkiej determinacji władze miasta w 1987 roku podjęły decyzję o budowie nowego przedszkola na Jędrzychowie. Od 4.01.1993 roku przeprowadziliśmy się do nowego pięknego, 4-ro oddziałowego, Miejskiego Przedszkola nr 13 przy ul. Jęczmiennej. Od 2002 roku przedszkole nosi nazwę „Leśne Skrzaty”. W 2009 roku zmodernizowano kotłownię węglową na gazową, oraz przyłączono budynek do kanalizacji miejskiej. Systematycznie przeprowadzane są remonty poszczególnych pomieszczeń. Przedszkole i plac zabaw pięknieje, dzieci nigdy nie brakuje. Personel życzliwy, całym sercem oddany dzieciom, rodzice wspaniali, chętnie współpracują, pomagają, by dzieci czuły się szczęśliwe w swoim przedszkolu.
A tak wygląda dziś Miejskie Przedszkole nr 13 „Leśne Skrzaty”

©2013-2019 "Leśne Skrzaty" - Miejskie Przedszkole nr 13 w Zielonej Górze. Wszelkie prawa zastrzeżone.