Leśne Skrzaty - Miejskie Przedszkole nr 13 w Zielnej Górze

POLA NADZIEI
20.09.2021

Jak co roku nasze przedszkole włączyło się do akcji "kup cebulkę za symboliczną złotówkę". Chcemy edukować najmłodszą część społeczeństwa, że warto pomagać. Mamy nadzieję na Wasze dobre serca i hojność. Cebulki zakupionych kwiatów można zasadzić gdziekolwiek, w swoim ogrodzie, na osiedlu wraz z dzieckiem i wyjaśnić mu, w jakim celu to robimy. Cebulki można nabyć w przedszkolu, należy zgłosić paniom przy drzwiach, ile się chce cebulek i wrzucić pieniądze do przygotowanego słoika.Po ukończeniu zbiórki zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto zielonogórskiego hospicjum. ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę. "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Naszym celem jest pozyskanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum w Zielonej Górze.

JAK BYĆ SUPERBEZPIECZNYM
17.09.2021

Dzieci z grupy III Żabki w czasie tygodniowego cyklu zajęć o bezpieczeństwie poznały jak się zachować w domu, przedszkolu i na drodze, aby uniknąć wypadku i przkrych jego następstw. Przedszkolaki były na spacerze na pobliskim skrzyżowaniu, rozpoznawały wcześniej poznane znaki drogowe, obserwowały ruch drogowy, prawidłowo przechodziły przez jezdnię. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych i wiedzą kiedy ich użyć.

DZIEŃ KROPKI W GRUPIE ŻABEK
15.09.2021

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej grupie od samego rana dzieci cieszyły się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część -zabawy kreatywne, prace plastyczne . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ADAPTACJA MALUSZKÓW
15.09.2021

Małe Biedroneczki coraz lepiej czują się w przedszkolu. Łezka z tęsknoty za rodzicami jeszcze się w oku kręci, ale już coraz więcej uśmiechu, radości ze wspólnych zabaw z kolegami.

WARSZTATY ZIELONA GÓRA MOJE MIASTO
08.09.2021

8 września w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne "Zielona Góra - moje miasto". Każda z grup przez tydzień uczestniczyła w zajęciach poświęconych poznawaniu naszego miasta. Dzieci oglądały prezentacje, ilustracje oraz fotografie ciekawych zakątków Zielonej Góry, a także poznały zielonogórski herb oraz flagę.

Nastepna strona

©2013-2021 "Leśne Skrzaty" - Miejskie Przedszkole nr 13 w Zielonej Górze. Wszelkie prawa zastrzeżone.